Hebon

Historie świata Hebon

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-01-14 12:57:40

Karol
Administrator
Windows 7Chrome 55.0.2883.87

Zarys pomysłu

Hebon to nazwa mojego pomysłu na połączenie gry przez forum z sesjami w klubie i nie tylko.

Na forum każdy chętny gracz stworzył by swoje plemię (które w późniejszym czasie miało by się przerodzić w ród/klan). W ustalonych odstępach czasowych (sadzę że tydzień), wypisywał bym co dzieje się na terenie danego plemienia, a gracz reagowałby na to. Do tego od gracza zależałoby w jaki sposób plemię zarządza swoimi zasobami.
Pomiędzy grą na forum, miejsce miałby sesje w świecie gry. Sesje te miałyby charakter krótkich przygód (1-3 sesji), w trakcie których rozgrywałyby się najważniejsze wydarzenia z historii świata.

Hebon w moje wizji jest typowym światem fantasy. Ludzie (bo tylko takimi będzie można grać) przybywają do Hebon z własnego ginącego świata, wiedzeni przez Dudżi (słyszących głos). Nowy świat jednak nie jest światem idealny. Nie braknie w nim miejsca i zasobów do życia, jednak oprócz zwykłych zwierząt, żyjących zgodnie z prawami natury, występują na nim dziwne stworzenia, których jedynym celem wydaje się zabijanie. Do tego Hebon na pewno było kiedyś zamieszkane. W końcu ktoś musiał stworzyć olbrzymie portale przez które ludzie się tu dostali i w koło których stworzyli swoje pierwsze osady.

Jeśli chodzi o sam świat jestem bardzo otwarty na wasze pomysły i sugestie. Zresztą jeśli chodzi o sposób gry, również chętnie przeczytam komentarze/pytania/sugestie.

Od osób zainteresowanych chciałbym otrzymać wstępne pomysły na plemię (tak nazwę też i nie Glublotoki to nie jest akceptowalna dla mnie nazwa [dblpt]P ). Pomysł taki powinien zawierać ogólny zarys plemienia.

- Jak jest duże ?
- Jak rządzone?
- W co wierzy ?
- Jakaś cecha szczególna (byle nie pokroju wielki k..ciuk [dblpt]P).

Do tego wszyscy zainteresowani częścią forumową muszą wspólnie dojść do tego co łączy ich plemiona w jeden naród. Oczywiście będziecie mogli robić sobie wzajemnie kuku ale chodzi o powód dla którego przy nadejściu Persów, stajecie ramie w ramie żeby spuścić im przysłowiowe bęncki (albo oberwać je sami).

Offline

#2 2017-01-31 20:08:14

Wojtek
Użytkownik
Windows 7Chrome 55.0.2883.87

Odp: Zarys pomysłu

Nie doszliśmy co nas wszystkich łączy. Czy to dalej aktualne?

Offline

#3 2017-01-31 22:28:15

miriahia
Użytkownik
Windows XPChrome 49.0.2623.112

Odp: Zarys pomysłu

Jak to? To nie łączy nas to, że wszyscy mamy Pr*******e?

Offline

#4 2017-02-02 01:39:36

nowosz
Użytkownik
Windows 7Firefox 51.0

Odp: Zarys pomysłu

a nie to, że jesteśmy mniej więcej ludźmi?

Offline

#5 2017-02-02 11:46:08

miriahia
Użytkownik
Windows XPChrome 49.0.2623.112

Odp: Zarys pomysłu

Chyba wy... ja jestem kobietą [dblpt]P

Offline

#6 2017-02-05 13:29:54

Karol
Administrator
Windows 7Chrome 56.0.2924.87

Odp: Zarys pomysłu

Wszyscy tu są mnie-więcej ludźmi. Z góry mówię, brak cechy wspólne -> więcej konfliktów.

Offline

#7 2017-02-07 20:33:02

Wojtek
Użytkownik
Windows 7Chrome 56.0.2924.87

Odp: Zarys pomysłu

Może główna cechą wspólna jest pochodzenie tej samej grupy jezykowej. Jestesmy z jednego swiata i nasz jerzyk jest bardzo zbliżony do siebie ze wzgledu na wspólne pochodzenie i wytworzenie.

Offline

#8 2017-02-07 23:17:19

nowosz
Użytkownik
AndroidChrome 39.0.0.0

Odp: Zarys pomysłu

Moze mamy tych samych bogow, tylko inaczej ich nazywamy? To strzelam, bo chyba tylko Karol zna opisy naszych plemion
To z jezykiem wydaje sie rozsadne, bo niekoniecznie znaczy to, ze mieszkalismy kolo siebie - wystarczy popatrzec na takich wegrow:p

Ostatnio edytowany przez nowosz (2017-02-07 23:20:39)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot